Interlaw 2019 Americas and EMEA Regional Meeting

Jiří Absolon represented DELTA legal at an international conference organized by the prestigious network of law firms Interlaw Ltd. in Montreal, hosted by major law firm De Grandpré Chait. In addition to providing many new opportunities for cross-border legal cooperation, this unique social event with attendees from all over the world made it possible to share the latest trends from around the world in an informal setting. Just by connecting to other jurisdictions through Interlaw, DELTA continues to strengthen its ability to provide advisory services with an international element.

I was very happy to meet with my international colleagues on the occasion of the Interlaw 2019 Joint Meeting of Americas and EMEA,” Jiří said. “It was very useful and inspiring to hear colleagues from different jurisdictions, get to know their specific legal issues and establish personal relationships with lawyers from all over the world. We will surely reflect this new experience in our practice wherever it will most benefit our clients.”

Subscribe to our newsletter:

Odebírejte novinky z oblasti práva

  • Buďte nám nablízku - jako první se dozvíte aktuality z chodu naší kanceláře či tipy na zajímavé akce
  • Buďte v obraze - budete neustále informovaní o novinkách na témata, která Vás zajímají
  • Mějte naše poradenství na dosah - zeptejte se nás kdykoliv na to, co potřebujete

Odesláním tohoto kontaktního formuláře se přihlásíte k odběru našich Právních novinek a zároveň tak souhlasíte s využitím vyplněného osobního údaje (emailu) k jejich zasílání. Po přihlášení Vám zašleme emailem zprávu, abychom si ověřili správnost Vašeho emailu, a jejím potvrzením budete zařazeni do databáze pro rozesílání Právních novinek. Právní novinky Vám budeme zasílat přibližně jednou za čtrnáct dní. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a budeme o ni pečovat, dokud se ze zasílání Právních novinek neodhlásíte. Odhlásit se z odběru Právních novinek můžete kdykoli prostřednictvím žádosti zaslané na office@deltalegal.cz nebo elektronicky proklikem z patičky každé Právní novinky. Vaše osobní údaje po ukončení komunikace odstraníme z databáze.

By submitting this contact form you agree to subscribe to our Legal newsletter and to the use of your personal data (e-mail) to send it. After you log in, we will send you an e-mail message to verify the availability of your e-mail address, and after receiving confirmation you will be included in the database of Legal newsletter recipients. We will send you Legal newsletters approximately once every two weeks. Your e-mail address is safe with us and we will take care of it as long as you subscribe to the Legal newsletter. You can unsubscribe at any time by sending a request to office@deltalegal.cz or by clicking in the footer of each Legal newsletter. We will remove your personal information from the database after the termination of communication.