DELTA legal asistovala realitnímu fondu INVESTIKA při koupi luxusního rezidenčního komplexu na Lipně

Úspěšně jsme převedli stoprocentní podíl v unikátním developerském projektu MOLO Lipno Residence z dílny architektů Chapman Taylor Architects do vlastnictví INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond, obhospodařovaného a administrovaného INVESTIKA investiční společností, a.s.

Tým DELTA legal poskytl při akvizici komplexní právní poradenství včetně intenzivní právní prověrky i vyjednávání transakční dokumentace. Developerský projekt je teprve ve stádiu výstavby, naše služby proto zahrnovaly i řešení vztahu s generálním dodavatelem stavby.

Při akvizici DELTA legal využila synergie rozmanitých zkušeností celé kanceláře. „Díky velké diverzitě jednotlivých členů týmu dokážeme ve prospěch klienta využít odlišné pohledy na nastalé problémy, což je nadmíru užitečné při řešení výzev, které každá transakce přináší“, uvádí Veronika Chrobok, advokátka koordinující právní část transakce.

MOLO Lipno Rezidence se skládá ze 79 bytových jednotek umístěných na břehu Lipenské přehrady a bude sloužit zejména pro rekreaci v oblíbeném letovisku s celoročním využitím uprostřed nádherné jihočeské přírody. Aktuální situace na trhu a dosavadní prodeje bytů ukazují na velký zájem o kvalitní projekty tohoto typu. V rámci celého areálu „MOLO Lipno“ se počítá s nespočtem doplňkových služeb. Na místě vzniká pětihvězdičkový hotel, jedinečné molo s vyhřívaným bazénem a vlastní restaurací, park a další příjemné zázemí pro zvýšení komfortu všech uživatelů. Bydlení v budoucím centru obce doplní luxusní obchodní jednotky.

Portfolio fondu INVESTIKA po akvizici tvoří již 21 dobře diverzifikovaných nemovitostí, což dále přispívá k již tak dobré stabilitě fondu. Fond vstoupil na český trh v roce 2015, od té doby kontinuálně roste a jeho výnos za poslední tři roky přesáhl pětiprocentní hranici.

DELTA legal podporuje aktivity fondu INVESTIKA dlouhodobě. „Vážíme si důvěry, kterou v nás INVESTIKA v průběhu posledních let opakovaně vkládá, jakož i možnosti být při dalším rozvoji fondu. MOLO Lipno je projekt, který je na nemovitostním trhu unikátní. Jelikož jsme měli možnost se s ním detailně seznámit, jsme nadšeni jeho propracovaností, lokalitou i plánovanými službami, jež z něj učiní vyloženě zážitkové bydlení. Transakce probíhala intenzivně a s velkým nasazením. Velký dík patří všem zúčastněným za maximální osobní zapojení až vskutku do posledních chvil. Přejeme klientovi, aby byl projekt MOLO Lipno úspěšný a věříme, že jeho další vývoj předčí všechna očekávání“, dodává Pavel Fára, partner DELTA legal.

 

 

Odebírejte novinky z oblasti práva

  • Buďte nám nablízku - jako první se dozvíte aktuality z chodu naší kanceláře či tipy na zajímavé akce
  • Buďte v obraze - budete neustále informovaní o novinkách na témata, která Vás zajímají
  • Mějte naše poradenství na dosah - zeptejte se nás kdykoliv na to, co potřebujete
Preferovaný jazyk:


Odesláním tohoto kontaktního formuláře se přihlásíte k odběru našich Právních novinek a zároveň tak souhlasíte s využitím vyplněného osobního údaje (emailu) k jejich zasílání. Po přihlášení Vám zašleme emailem zprávu, abychom si ověřili správnost Vašeho emailu, a jejím potvrzením budete zařazeni do databáze pro rozesílání Právních novinek. Právní novinky Vám budeme zasílat přibližně jednou za čtrnáct dní. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a budeme o ni pečovat, dokud se ze zasílání Právních novinek neodhlásíte. Odhlásit se z odběru Právních novinek můžete kdykoli prostřednictvím žádosti zaslané na office@deltalegal.cz nebo elektronicky proklikem z patičky každé Právní novinky. Vaše osobní údaje po ukončení komunikace odstraníme z databáze.