DELTA legal opět pomohla realitnímu fondu INVESTIKA, tentokrát při úspěšné akvizici Technologického Centra Písek

Realitnímu fondu INVESTIKA jsme pomohli při úspěšné akvizici Technologického Centra Písek (TCP). Součástí TCP je jedno z nejmodernějších datových center v České republice. To zabírá přibližně čtvrtinu plochy celého komplexu. Zbylou část zrekonstruované budovy tvoří kancelářské prostory.

Tým DELTA legal poskytl při akvizici komplexní právní poradenství. Transakce proběhla jako „sale-and-leaseback“, což umožňuje prodávajícímu využít prostředky původně alokované ve vlastnictví nemovitosti do svého budoucího rozvoje, resp. rozvoje jeho základního businessu, kterým je poskytování služeb datového centra. Kromě právní prověrky a přípravy transakční dokumentace jsme radili i při financování transakce a uzavření dlouhodobého nájmu s původním vlastníkem (nyní současně největším nájemcem). Práce, na kterých jsme se podíleli, zahrnovaly strukturování a vyjednání rozsáhlého zajišťovacího balíčku zabezpečujícího realitnímu fondu INVESTIKA stabilní příjem z uzavřené nájemní smlouvy.

TCP vzniklo přestavbou bývalých Žižkových kasáren v Písku. Datové centrum provozované původním vlastníkem nemovitosti je jedním z předních poskytovatelů moderních komunikačních a informačních služeb. Nabídka služeb datového centra v TCP zahrnuje mimo jiné i řešení pro průmysl 4.0, Virtual Private Cloud nebo Internet of Things, internet věcí. Administrativní prostory areálu využívají další nájemci.

„Velice si vážíme naší další zkušenosti s poradenstvím společnosti INVESTIKA, investiční společnost a.s. Ač nejde o první společný projekt, každá další transakce stále přináší i nové výzvy a jsme nesmírně rádi, že klientovi můžeme při jejich řešení poskytovat právní podporu. Právě důraz klienta na diverzifikaci portfolia fondu byl klíčový pro výběr nemovitosti. Věříme, že obchod splnil očekávání prodávajícího i realitního fondu INVESTIKA, který z něj bude dlouhodobě profitovat. Děkuji za maximální nasazení a precizní práci všem, kteří se na této jedinečné transakci podíleli, a umožnili její bezproblémové a rychlé zakončení“ uvedl k transakci Pavel Fára, partner DELTA legal.

Portfolio realitního fondu INVESTIKA po akvizici tvoří již 23 nemovitostí a fondový kapitál je na úrovni téměř 6 miliard korun. Právě diverzifikace aktiv přispívá ke dlouhodobé stabilitě fondu. Fond vstoupil na český trh v roce 2015, od té doby kontinuálně roste a jeho výnos pravidelně přesahuje pětiprocentní hranici. DELTA legal v minulosti poskytovala právní poradenství realitnímu fondu INVESTIKA také při akvizici portfolia regionálních kancelářských budov s kotevním nájemcem ČSOB, kancelářské budovy Business Centre Bohemia v Plzni nebo logistického portfolia společnosti C.S.CARGO.

 

Odebírejte novinky z oblasti práva

  • Buďte nám nablízku - jako první se dozvíte aktuality z chodu naší kanceláře či tipy na zajímavé akce
  • Buďte v obraze - budete neustále informovaní o novinkách na témata, která Vás zajímají
  • Mějte naše poradenství na dosah - zeptejte se nás kdykoliv na to, co potřebujete

Odesláním kontaktního formuláře se přihlásíte k odběru našich Právních novinek a zároveň tak souhlasíte s využitím vyplněného osobního údaje (emailu, jména a příjmení) k jejich zasílání. Po přihlášení Vám zašleme emailem zprávu, abychom si ověřili správnost Vašeho emailu, a jejím potvrzením budete zařazeni do databáze pro rozesílání Právních novinek. Právní novinky Vám budeme zasílat přibližně jednou za měsíc. Vaše emailová adresa (jakož i další zde dobrovolně poskytnuté osobní údaje) je u nás v bezpečí a budeme o ni pečovat, dokud se ze zasílání Právních novinek neodhlásíte. Odhlásit se z odběru Právních novinek můžete kdykoli prostřednictvím žádosti zaslané na office@deltalegal.cz nebo elektronicky proklikem z patičky každé Právní novinky. Odesláním tohoto kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů (emailu, jména a příjmení) k výše uvedenému účelu a Zásadami ochrany osobních údajů.

Tento článek je pouze vyjádřením obecného názoru naší advokátní kanceláře a jeho účelem je toliko upozornit na některé aspekty problematiky, o které pojednává. Tento článek nemá povahu rady či doporučení v konkrétní záležitosti a na informace v něm uvedené nelze spoléhat jako na právní službu ve smyslu zákona o advokacii, ani jako na informaci či radu ve smyslu ustanovení § 2950 občanského zákoníku. Pro posouzení Vaší konkrétní situace Vám doporučujeme obstarat si cílené právní poradenství, ať již poskytované naší advokátní kanceláří, či jinou oprávněnou osobou. Pro více informací k nám poskytovaným službám nás kontaktujte. Naši advokáti Vám rádi budou k dispozici.