DELTA legal pomáhala realitnímu fondu INVESTIKA dokončit další transakci

DELTA legal poskytla právní poradenství realitnímu fondu INVESTIKA při koupi několika nemovitostí zahrnujících kancelářskou budovu Business Center Bohemia („Budova BCB“). Budova BCB je s celkovou podlahovou plochou přes 8 000 metrů čtverečních nejvyšší kancelářskou budovou v Plzni, mezi její nájemce patří mimo jiné mezinárodní koncerny Siemens, Deloitte, ADP, ale i Moneta Money Bank.

Celá transakce proběhla formou nákupu 100 % akcií společností doposud vlastnících Budovu BCB a související pozemky. S ohledem na mezinárodní prvek v této transakci využila DELTA legal při právní prověrce i následném vyjednávání smluvní dokumentace svého napojení na globální síť prestižních advokátních kanceláří. Díky přítomnosti velkého počtu významných nájemců DELTA legal mohla nabídnout kromě transakčního poradenství realitnímu fondu INVESTIKA i své četné znalosti a zkušenosti z oblasti nájemních vztahů a smluv.

Koupě Budovy BCB je dalším krokem k diverzifikaci portfolia realitního fondu INVESTIKA v rámci České republiky. INVESTIKA tím nabyla 12. budovu do svého portfolia, která je zároveň první v Plzeňském kraji.

Tato akvizice dále doplňuje dlouhodobou zdárnou spolupráci DELTA legal a investičního fondu INVESTIKA, kam z minulých let spadá např. akvizice Pekařská Office Park v Praze či koupě nemovitostní společnosti BOHEMIA REAL ESTATE s.r.o.