Léto se blíží, pozor na účetní závěrku

Než vyrazíte na prázdniny, nezapomeňte projednat účetní závěrku. Valné hromady společností, jejichž účetní rok skončil k 31. prosinci, musí do 30. června projednat účetní závěrku a případně i s ní související dokumenty. Společnost pak musí vše zveřejnit založením do sbírky listin obchodního rejstříku.

Zejména pak za nesplnění zveřejnění hrozí jak citelné finanční sankce, tak i možnost zrušení společnosti ze strany soudu, s čímž jsme se nejednou setkali.

Na tom nic nemění ani nová pravidla rozdělování zisku, jež umožňují, aby řádná účetní závěrka zpracovaná za předchozí účetní období sloužila jako podklad pro rozdělení zisku i po uplynutí šestiměsíční lhůty pro její schválení, a to až do konce následujícího účetního období. O této změně jsme již psali zde: https://deltalegal.cz/cs/zasadni-zmena-pravidel-v-rozdelovani-zisku/.

Chcete mít léto bez starostí? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi poradíme, co vše je třeba vzít v potaz u výroční valné hromady, zajistíme její konání či pomůžeme s přípravou podkladů pro rozhodnutí.

Budete-li si přát další informace, obraťte se prosím na Jiřího Absolona, Veroniku Chrobok nebo na svoji kontaktní osobu v naší kanceláři.

Tento dokument je jenom obecným sdělením a není právní radou v konkrétní záležitosti.

[sc name=“Mailchimp signup form“]