Léto se blíží, pozor na účetní závěrku

Než vyrazíte na prázdniny, nezapomeňte projednat účetní závěrku. Valné hromady společností, jejichž účetní rok skončil k 31. prosinci, musí do 30. června projednat účetní závěrku a případně i s ní související dokumenty. Společnost pak musí vše zveřejnit založením do sbírky listin obchodního rejstříku.

Zejména pak za nesplnění zveřejnění hrozí jak citelné finanční sankce, tak i možnost zrušení společnosti ze strany soudu, s čímž jsme se nejednou setkali.

Na tom nic nemění ani nová pravidla rozdělování zisku, jež umožňují, aby řádná účetní závěrka zpracovaná za předchozí účetní období sloužila jako podklad pro rozdělení zisku i po uplynutí šestiměsíční lhůty pro její schválení, a to až do konce následujícího účetního období. O této změně jsme již psali zde: http://deltalegal.cz/cs/zasadni-zmena-pravidel-v-rozdelovani-zisku/.

Chcete mít léto bez starostí? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi poradíme, co vše je třeba vzít v potaz u výroční valné hromady, zajistíme její konání či pomůžeme s přípravou podkladů pro rozhodnutí.

Budete-li si přát další informace, obraťte se prosím na Jiřího Absolona, Veroniku Chrobok nebo na svoji kontaktní osobu v naší kanceláři.

Tento dokument je jenom obecným sdělením a není právní radou v konkrétní záležitosti.

Odebírejte novinky z oblasti práva

  • Buďte nám nablízku - jako první se dozvíte aktuality z chodu naší kanceláře či tipy na zajímavé akce
  • Buďte v obraze - budete neustále informovaní o novinkách na témata, která Vás zajímají
  • Mějte naše poradenství na dosah - zeptejte se nás kdykoliv na to, co potřebujete
Preferovaný jazyk:


Odesláním tohoto kontaktního formuláře se přihlásíte k odběru našich Právních novinek a zároveň tak souhlasíte s využitím vyplněného osobního údaje (emailu) k jejich zasílání. Po přihlášení Vám zašleme emailem zprávu, abychom si ověřili správnost Vašeho emailu, a jejím potvrzením budete zařazeni do databáze pro rozesílání Právních novinek. Právní novinky Vám budeme zasílat přibližně jednou za čtrnáct dní. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a budeme o ni pečovat, dokud se ze zasílání Právních novinek neodhlásíte. Odhlásit se z odběru Právních novinek můžete kdykoli prostřednictvím žádosti zaslané na office@deltalegal.cz nebo elektronicky proklikem z patičky každé Právní novinky. Vaše osobní údaje po ukončení komunikace odstraníme z databáze.