Sale-and-leaseback, online konference pro investory: Prodej a zpětný pronájem nemovitosti za účelem získání finančních prostředků

Přijměte pozvání na interaktivní online konferenci „Sale-and-leaseback v praxi z pohledu advokátů, finančních poradců a investora“, která se uskuteční 22. 9. 2021 od 9:00 do 11:30 ve spolupráci s epravo.cz.  

Na konferenci se můžete přihlásit zde.

Akce bude přenášena živě na stránkách epravo.cz a je možné ji sledovat z libovolného zařízení s webovým prohlížečem.  

 

Komu je konference určena? 

Především vlastníkům a vrcholnému managementu, fyzickým i právnickým osobám, které mají podstatnou část svého jmění alokovanou v průmyslových a jiných komerčních nemovitostech a rádi by tyto prostředky uvolnili pro další rozvoj podnikání. Ale i komukoliv dalšímu, kdo se chce o sale-and-leaseback dozvědět praktické zkušenosti. 

 

Co je sale-and-leaseback? 

Prodávající současně (i) prodává podíl v nemovitostní společnosti či nemovitost a získává tím volné finanční prostředky a (ii) uzavírá dlouhodobou nájemní smlouvu, což mu umožní pokračování podnikání ve stávajících prostorech a nastavení stabilních finančních toků. Tato forma transakcí je využívána zejména v obdobích hospodářského poklesu či nejistoty na trhu, kdy banky omezují poskytování úvěrů, a je nesmírně aktuální právě v současné době. 

 

Co se dozvíte? 

Výhody, které přináší tato forma financování. Ale i skutečnosti, které byste měli vzít v potaz, než se pro sale-and-leaseback vůbec rozhodnete, a na které je třeba si dát pozor při strukturaci transakce a při jejím vyjednávání. Celá diskuse se ponese v duchu reálných zkušeností účastníků. Budete si tak moci vyhodnotit, zda sale-and-leaseback zapadá do strategie dalšího rozvoje vašeho podnikání. 

 

Přednášející 

Právní poradci: 

Pavel Fára, partner, DELTA legal, advokátní kancelář s.r.o. 

Specialista v oblasti práva nemovitostí, M&A, korporátního práva a veřejnoprávní regulace. Člen Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí a nemovitostní skupiny Americké obchodní komory. Advokát. 

    

Libor Vacek, partner, DELTA legal, advokátní kancelář s.r.o. 

Specialista v oblasti financování, bankovního práva, kapitálového trhu, veřejných zakázek a PPP projektů. Spoluautor komentáře k zákonu o investičních společnostech a investičních fondech a ke koncesnímu zákonu. Advokát. 

 

Veronika Chrobok, senior associate, DELTA legal, advokátní kancelář s.r.o. 

Zaměřuje se na M&A, nemovitosti, správu obchodních korporací, zdravotnické právo a duševní vlastnictví. Absolventka Právnické fakulty UK a VŠE v Praze. Advokátka. 

 

Zástupce investorské strany: 

Václav Kovář, portfolio manager, INVESTIKA, investiční společnost, a.s. 

Portfolio manager v investiční společnosti INVESTIKA, investiční společnost, a.s. Zaměřuje se na strategické plánování, obhospodařování majetku a řízení akviziční činnosti. Absolvent provozně ekonomické fakulty ČZU a University College of Estate Management v anglickém Readingu.  

 

Finanční a daňoví poradci: 

Jan Lamač, partner, TPA Tax s.r.o. 

Specialista v oblasti zdanění nemovitostí, due diligence, transakčního poradenství a mezinárodního daňového plánování. Absolvent VŠE v Praze a Wirtschaftsuniversität ve Vídni. Daňový poradce. 

 

Petr Karpeles, partner, TPA Tax s.r.o. 

Specialista v oblasti nemovitostí, IFRS, transakčního poradenství a mezinárodního zdanění. Absolvent Wirtschaftsuniversität ve Vídni. Daňový poradce v ČR. 

 

[sc name=“mailchimp-signup-form“ ][/sc]