DELTA legal opět asistovala nemovitostnímu fondu INVESTIKA

Tři areály přední české logistické společnosti C.S. Cargo působící v celé střední Evropě změnily majitele. Nemovitosti o rozloze 22 600 čtverečních metrů nacházející se v Jičíně, Liberci a Litomyšli získal realitní fond INVESTIKA.

Investiční společnost Investika tak rozšířila své rozsáhlé portfólio o další zajímavé prostory na českém realitním trhu průmyslu a logistiky, který je charakteristický svým dlouhodobým růstem, nízkým podílem volných prostor a vysokou obsazeností. Přepravce C.S. Cargo zůstává nadále v těchto prostorech v nájmu, využívat je bude zejména pro obsluhu zákazníků z automobilového odvětví. C.S. Cargo disponuje přibližně 2400 nákladních vozidel v denním provozu, což zajišťuje zhruba 1900 zaměstnanců. Skupina dosáhla v roce 2017 obratu 4,7 miliardy korun a 271 milionů korun zisku před zdaněním a odpisy.

DELTA legal poskytla při akvizici 100 % akcií od maltského fondu Tuffieh Funds klientovi komplexní právní poradenství, od due dilligence až po přípravu transakční smluvní dokumentace. Akvizice C.S. Carga je již několikátým příkladem trvající úspěšné spolupráce mezi Investikou a DELTA legal, jíž si velmi ceníme. Z dřívějších transakcí lze zmínit např. nákup pražského kancelářského komplexu Pekařská Office Park či plzeňské administrativní budovy Business Centre Bohemia.