DELTA legal poskytla právní poradenství realitnímu fondu INVESTIKA při koupi trofejní rezidence Vila na Doubkové 2, která se nachází v srdci pražského Smíchova. Citlivá rekonstrukce vily s přilehlou zahradou se zaměřila na zachování secesních detailů, avšak tak aby vila zároveň poskytla vysoký standard bydlení s moderními technologiemi.

„Rezidenční segment vnímáme jako vhodnou a důležitou součást široce diverzifikovaného portfolia nemovitostí. Investice do něho dlouhodobě chrání investované prostředky proti inflaci. Růst cen stavebních prací a nedostatek nabídky se odráží i v nárůstu cen nemovitostí.“ k této akvizici dodal Jan Weber, investiční analytik INVESTIKA investiční společnosti.

INVESTIKA působí na trhu již od roku 2015. Jako ryze česká investiční společnost spravuje kromě realitního fondu, který má pod správou objem aktiv aktuálně se blížící ke 14 miliardám korun, i dalších 6 fondů. INVESTIKA realitní fond vlastní diverzifikované portfolio nemovitostí od administrativních budov, obchodních center, logistických areálů až po obdobné rezidenční objekty v exkluzivních lokalitách.