Při sale and leaseback transakcích uzavírá prodávající současně s prodejem svého podílu či nemovitosti dlouhodobou nájemní smlouvu, která mu zajistí pokračování v jeho podnikatelské činnosti. Peníze utržené z prodeje pak prodávající nejčastěji investuje do dalšího rozvoje svého podnikání. Tato forma transakcí je využívána zejména v obdobích hospodářského poklesu, kdy banky omezují poskytování úvěrů.

DELTA legal provedla právní prověrku a podílela se na vyjednávání transakční dokumentace. Do transakce se vedle Pavla Fáry zapojili advokáti Veronika Chrobok, Lýdia Cadete, Renata Hurychová, a dále Libor Vacek, zastřešující oblast financování a Jiří Absolon za korporátní oblast.

“Jsme rádi, že jsme měli opět možnost s CTP spolupracovat na další zajímavé transakci. Ještě větší radost nám dělá, že se vše podařilo dotáhnout do úspěšného konce i v době, kdy se jiné M&A transakce pozastavily. I přes omezení v důsledku pandemie Covid19 došlo k dokončení due diligence a uzavření smluv v průběhu léta 2020. To bylo možné díky profesionální spolupráci s týmem CTP pod vedením Michala Felcmana, ve spolupráci s Kateřinou Zemánkovou, Ninou Hradečnou, Janou Novákovou, a Oliverem Orosem.

V současné době vidíme vzrůstající oblibu sale and leaseback transakcí na trhu. Poptávku po nich zaznamenáváme jak na straně podnikatelů vlastnících průmyslové nemovitosti, tak i na straně klientů z řad investičních fondů, pro které je sale and leaseback transakce zajímavou příležitostí k doplnění investičního portfolia.” dodává Pavel Fára.

Výrobní závod mezinárodní skupiny Petainer vyrábějící nápojové obaly pro spotřebitele zahájil svou činnost v roce 1997 v Aši. Díky své strategické poloze u dálnice a nedaleko německých hranic těží tento komplex primárně z exportu svých výrobků do Spolkové republiky Německa. Celý pozemek zabírá více než 25 tis. m² a nabízí více než 12 tis. m² pronajímatelné plochy výrobní haly a administrativních prostor.