Advokátní kancelář DELTA legal znovu navázala na úspěšnou spolupráci s INVESTIKA realitním fondem. Jeden z největších českých realitních fondů, který již několik let patří mezi špičku i co do výnosnosti, získal na konci února moderní kancelářskou budovu Szyperska Office Center v polské Poznani. Diverzifikuje tak dále své portfolio o první zahraniční aktivum.

DELTA legal se ve složení Pavel Fára, Libor Vacek, Veronika Chrobok a Jiří Absolon zapojila do přípravy české části transakce, včetně poradenství ohledně financování projektu. Výzvou byla zejména přítomnost polského přeshraničního prvku a nutnost koordinovat vstupy z více zapojených jurisdikcí tak, aby bylo maximálně sníženo riziko na straně klienta a zároveň byl dodržen ambiciózní časový plán transakce. Developerem nemovitosti byla společnost Wechta, jeden z největších developerů, jenž působí na území Velkopolského vojvodství již od roku 1997.

Sedmipodlažní budova z roku 2009 je kompletně pronajatá. Nabízí 19 000 metrů čtverečních převážně kancelářské plochy, kvalitní zázemí pro své nájemce včetně parkovacích míst, klimatizace či optické kabeláže, a hlavně klidnou polohu nedaleko centra více než půlmilionové Poznaně. To vše v zeleni a s výhledem na řeku Wartu. Mezi nájemce patří například Volkswagen, Alior Bank, softwarová společnost Mirantis či státní instituce zastoupené mimo jiné místním úřadem práce.

Najít nemovitost se zajímavým výnosem je na dnešním českém trhu velmi obtížné. Proto nás těší, že se klient rozhodl rozšířit i v této náročné době svoje portfolio o zajímavou investiční příležitost v zahraničí, a to na dynamickém polském trhu. Budova v atraktivní lokalitě je obsazena kvalitními nájemci a má vysoký obchodní potenciál i z mnoha dalších důvodů. Jsme tudíž přesvědčeni o tom, že všechna očekávání klienta z transakce budou beze zbytku splněna,“ shrnuje Pavel Fára.

INVESTIKA působí na trhu již od roku 2015. Jako ryze česká investiční společnost spravuje kromě realitního fondu i další 3 fondy o celkovém objemu aktiv pod správou ve výši 8,47 miliard korun. Po koupi Szyperská Office Center vlastní INVESTIKA realitní fond již 26 různorodých nemovitostí, od pozemků a kancelářských budov až po lukrativní developerský projekt MOLO Lipno Resort či prémiové technologické centrum v Písku. Aktivita investiční společnosti přitom nadále roste.