DELTA legal právním poradcem při vstupu realitního fondu INVESTIKA na polský trh

Advokátní kancelář DELTA legal znovu navázala na úspěšnou spolupráci s INVESTIKA realitním fondem. Jeden z největších českých realitních fondů, který již několik let patří mezi špičku i co do výnosnosti, získal na konci února moderní kancelářskou budovu Szyperska Office Center v polské Poznani. Diverzifikuje tak dále své portfolio o první zahraniční aktivum.

DELTA legal se ve složení Pavel Fára, Libor Vacek, Veronika Chrobok a Jiří Absolon zapojila do přípravy české části transakce, včetně poradenství ohledně financování projektu. Výzvou byla zejména přítomnost polského přeshraničního prvku a nutnost koordinovat vstupy z více zapojených jurisdikcí tak, aby bylo maximálně sníženo riziko na straně klienta a zároveň byl dodržen ambiciózní časový plán transakce. Developerem nemovitosti byla společnost Wechta, jeden z největších developerů, jenž působí na území Velkopolského vojvodství již od roku 1997.

Sedmipodlažní budova z roku 2009 je kompletně pronajatá. Nabízí 19 000 metrů čtverečních převážně kancelářské plochy, kvalitní zázemí pro své nájemce včetně parkovacích míst, klimatizace či optické kabeláže, a hlavně klidnou polohu nedaleko centra více než půlmilionové Poznaně. To vše v zeleni a s výhledem na řeku Wartu. Mezi nájemce patří například Volkswagen, Alior Bank, softwarová společnost Mirantis či státní instituce zastoupené mimo jiné místním úřadem práce.

Najít nemovitost se zajímavým výnosem je na dnešním českém trhu velmi obtížné. Proto nás těší, že se klient rozhodl rozšířit i v této náročné době svoje portfolio o zajímavou investiční příležitost v zahraničí, a to na dynamickém polském trhu. Budova v atraktivní lokalitě je obsazena kvalitními nájemci a má vysoký obchodní potenciál i z mnoha dalších důvodů. Jsme tudíž přesvědčeni o tom, že všechna očekávání klienta z transakce budou beze zbytku splněna,“ shrnuje Pavel Fára.

INVESTIKA působí na trhu již od roku 2015. Jako ryze česká investiční společnost spravuje kromě realitního fondu i další 3 fondy o celkovém objemu aktiv pod správou ve výši 8,47 miliard korun. Po koupi Szyperská Office Center vlastní INVESTIKA realitní fond již 26 různorodých nemovitostí, od pozemků a kancelářských budov až po lukrativní developerský projekt MOLO Lipno Resort či prémiové technologické centrum v Písku. Aktivita investiční společnosti přitom nadále roste.

 

Odebírejte novinky z oblasti práva

  • Buďte nám nablízku - jako první se dozvíte aktuality z chodu naší kanceláře či tipy na zajímavé akce
  • Buďte v obraze - budete neustále informovaní o novinkách na témata, která Vás zajímají
  • Mějte naše poradenství na dosah - zeptejte se nás kdykoliv na to, co potřebujete

Odesláním kontaktního formuláře se přihlásíte k odběru našich Právních novinek a zároveň tak souhlasíte s využitím vyplněného osobního údaje (emailu, jména a příjmení) k jejich zasílání. Po přihlášení Vám zašleme emailem zprávu, abychom si ověřili správnost Vašeho emailu, a jejím potvrzením budete zařazeni do databáze pro rozesílání Právních novinek. Právní novinky Vám budeme zasílat přibližně jednou za měsíc. Vaše emailová adresa (jakož i další zde dobrovolně poskytnuté osobní údaje) je u nás v bezpečí a budeme o ni pečovat, dokud se ze zasílání Právních novinek neodhlásíte. Odhlásit se z odběru Právních novinek můžete kdykoli prostřednictvím žádosti zaslané na office@deltalegal.cz nebo elektronicky proklikem z patičky každé Právní novinky. Odesláním tohoto kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů (emailu, jména a příjmení) k výše uvedenému účelu a Zásadami ochrany osobních údajů .