DELTA legal spojila síly s PwC při úspěšné reorganizaci LICHNA TRADE CZ

DELTA legal spolu s PwC dosáhla schválení reorganizačního plánu vypracovaného pro společnost LICHNA TRADE CZ, s.r.o., český podnik podnikající v oblasti strojírenství a kovovýroby.

Běžnými postupy neřešitelná hospodářská situace a následný úpadek LICHNA TRADE CZ, který chtěl klient řešit zachováním provozu a co největšího počtu pracovních míst, stály všechny zúčastněné při přípravě reorganizace spoustu sil. Reorganizace je velmi formalizovaný proces s množstvím složitých pravidel a našim cílem bylo zajistit klientovi právně co nejvýhodnější pozici, umožňující mu připravit si co nejlepší finanční a ekonomické řešení.

Při přípravě reorganizačního plánu se zanalyzovalo obrovské množství podkladů, bylo třeba důkladně prověřit majetek i aktivity společnosti a vše vykomunikovat s věřiteli, kteří ve věci měli mnohdy rozporuplné zájmy, a mnozí z nich využívali všechny právní kroky k jejich prosazení. Hledání řešení pro všechny přijatelného, ekonomicky fungujícího a právně možného si vyžádalo nejen zapojení poradců z různých oblastí, ale i diverzifikovaný právní tým, což nám umožnilo skutečně detailně posoudit a vyvážit všechna zvažovaná opatření a připravit za dané situace optimální reorganizační plán. Věříme, že z daného plánu vytěží maximum nejen společnost, ale i věřitelé. Výborná spolupráce mezi oběma poradci i klientem po celou dobu projektu zajistila společnosti LICHNA TRADE CZ úspěšný nový začátek po několikaletém řízení.

„Jsme nesmírně rádi, že jsme se na restrukturalizaci LICHNA TRADE CZ mohli podílet právě s PwC. S ohledem na složitá procesní pravidla, právem kladené vysoké požadavky na reorganizační plán a provázanost jednotlivých ekonomických opatření není v této době možné úspěšně připravit reorganizační plán bez úzké spolupráce mnoha odborníků. PwC navrhli optimální hospodářskou strategii pro překonání existující krize a budoucí rozvoj společnosti, která se stala základem reorganizačního plánu, jež se díky výtečné týmové spolupráci i podpoře nového investora podařilo schválit. Tímto bychom chtěli poděkovat všem, co se projektu účastnili, za jejich nasazení a profesionalitu, a popřát klientovi LICHNA TRADE CZ mnoho štěstí do dalších let.“ shrnul Michal Zahradník, partner DELTA legal.

 

Odebírejte novinky z oblasti práva

  • Buďte nám nablízku - jako první se dozvíte aktuality z chodu naší kanceláře či tipy na zajímavé akce
  • Buďte v obraze - budete neustále informovaní o novinkách na témata, která Vás zajímají
  • Mějte naše poradenství na dosah - zeptejte se nás kdykoliv na to, co potřebujete

Odesláním kontaktního formuláře se přihlásíte k odběru našich Právních novinek a zároveň tak souhlasíte s využitím vyplněného osobního údaje (emailu, jména a příjmení) k jejich zasílání. Po přihlášení Vám zašleme emailem zprávu, abychom si ověřili správnost Vašeho emailu, a jejím potvrzením budete zařazeni do databáze pro rozesílání Právních novinek. Právní novinky Vám budeme zasílat přibližně jednou za měsíc. Vaše emailová adresa (jakož i další zde dobrovolně poskytnuté osobní údaje) je u nás v bezpečí a budeme o ni pečovat, dokud se ze zasílání Právních novinek neodhlásíte. Odhlásit se z odběru Právních novinek můžete kdykoli prostřednictvím žádosti zaslané na office@deltalegal.cz nebo elektronicky proklikem z patičky každé Právní novinky. Odesláním tohoto kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů (emailu, jména a příjmení) k výše uvedenému účelu a Zásadami ochrany osobních údajů.

Tento článek je pouze vyjádřením obecného názoru naší advokátní kanceláře a jeho účelem je toliko upozornit na některé aspekty problematiky, o které pojednává. Tento článek nemá povahu rady či doporučení v konkrétní záležitosti a na informace v něm uvedené nelze spoléhat jako na právní službu ve smyslu zákona o advokacii, ani jako na informaci či radu ve smyslu ustanovení § 2950 občanského zákoníku. Pro posouzení Vaší konkrétní situace Vám doporučujeme obstarat si cílené právní poradenství, ať již poskytované naší advokátní kanceláří, či jinou oprávněnou osobou. Pro více informací k nám poskytovaným službám nás kontaktujte. Naši advokáti Vám rádi budou k dispozici.