DELTA legal asistovala generační výměně vlastníků – byla právním poradcem při prodeji STS Olbramovice

DELTA legal poskytla právní poradenství společníkům STS Olbramovice, české společnosti dlouhodobě působící nejen na českém trhu, ale i v okolních zemích v oblasti výroby zemědělské techniky pro živočišnou produkci a souvisejících službách. Společnost sídlí strategicky zhruba 60 km od hlavního města. Rozhodnutí úspěšnou společnost prodat v tomto případě nebylo vůbec jednoduché. Její kořeny sahají až do roku 1945, prodávající společníci zde řadu let pracovali a po úspěšné privatizaci na začátku 90. let společnost více jak čtvrt století osobně budovali do podoby, v jaké je dnes. Ke dni uzavření transakce měla společnost 68 zaměstnanců a obrat více než 125 mil. Kč. Klíčovým požadavkem při prodeji tak bylo najít hlavně spolehlivého partnera, který zajistí kontinuitu nastolené tradice, fungování výroby a zachová pracovní místa. Poté, co se v rámci plánované generační výměny nenašel vhodný nástupce mezi nejbližšími osobami, nakonec všechny požadavky splnil investiční fond s proměnným základním kapitálem SkyLimit Industry, jež prostřednictvím své společnosti Domur Investments nabídl majitelům kýžené pokračování výroby i jejich fungujícího odkazu.

Pro SkyLimit Industry šlo o první transakci; akvizicí STS Olbramovice investiční fond odstartoval své plány postupně vybudovat vlastní strojírenskou průmyslovou skupinu, jejíž součástí se STS Olbramovice po převodu stala.

DELTA legal zajistila společníkům STS Olbramovice komplexní profesionální právní služby napříč celou transakcí, od poradenství při řešení zjištění z právní prověrky, přes přípravu a vyjednávání smluvní dokumentace, až po podporu při vypořádání transakce. Prodávající předali STS Olbramovice svým nástupcům bez problémů a s vědomím, že budoucnost společnosti je zajištěna.

Tým DELTA legal vedli Pavel Fára a Libor Vacek, s pomocí Jiřího Absolona a Lukáše Koukala. Komplexní finanční poradenství společníkům zajistila společnost EY, akvizici financovala UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

V DELTA legal, dynamicky rostoucí advokátní kanceláři, působí advokáti s bohatými zkušenostmi z mezinárodních kanceláří, ale znalí českého trhu, legislativy a místních obchodních zvyklostí. V roce 2017 se jednalo o první z řady úspěšně dokončených transakcí.