Advokátní kancelář DELTA legal radila CTP při nákupu 100 % akcií ve společnosti RENWON, provozující skladový a výrobní areál v Chrastavě v severních Čechách u hranic s Německem a Polskem.   

Tento projekt je pro nás přelomový. Poprvé jsme při něm při transakci uplatnili dlouho interně připravovaný systém automatizovaného generování dokumentů. Ukázala se jeho obrovská přidaná hodnota, díky které příprava veškeré smluvní dokumentace, na míru potřebám daného obchodu, i její projednání s protistranou, mělo mimořádně rychlý a hladký průběh. Jednání s protistranou byla věcná, příjemná a profesionální, a stranám se tak, i přes napjatý časový harmonogram, podařilo nalézt vyvážené řešení sporných otázek. Rychlosti a úspěšnosti transakcí se nám daří dosahovat hlavně díky klientovi, který si své projekty s předstihem velmi pečlivě vybírá, a klientův realizační tým promptně a konstruktivně reaguje na nastalé situace. U dlouhodobých klientů jako je CTP, pak průběh transakce určitě významně zrychluje i naše znalost klientových preferencí, přibližuje pozadí transakce senior advokátka Veronika Chrobok.    

Na přípravě a vyjednávání transakce se podílel tým pod vedením partnera Pavla Fáry a senior advokátky Veroniky Chrobok. Dalšími členy týmu byli: Libor VacekJiří AbsolonHenrieta Hovanová a Renata Hurychová.   

Business Park Chrastava byl otevřen v roce 2019. Na místě současné stavby se od konce 19. století nacházela továrna na spřádání příze, kterou lidé posléze znali pod názvy jako Bytex, Mykana nebo Bremi. V roce 2017 byl roky zchátralý areál zbořen a nahrazen současným moderním parkem. Aktuální logistické a výrobní centrum má rozlohu 20 000 m² a nalézá se ve strategické poloze u německých a polských hranic. Pro CTP je park dalším přírůstkem do rozsáhlého portfolia nemovitostí.  

Skupina CTP se dlouhodobě soustředí na ekologickou udržitelnost nemovitostí, které spravuje. Jako vůbec první ve střední a východní Evropě se CTP k 1. 1. 2020 mohla pochlubit certifikací BREEAM In-Use „Excelent“ či „Very Good“ u portfolia 292 budov, na přibližně 100 lokalitách v 6 zemích. Do roku 2023 se chce CTP stát uhlíkově neutrální společností.