DELTA legal pomohla developerskému lídru CTP koupit moderní průmyslový areál po bývalé přádelně

Advokátní kancelář DELTA legal radila CTP při nákupu 100 % akcií ve společnosti RENWON, provozující skladový a výrobní areál v Chrastavě v severních Čechách u hranic s Německem a Polskem.   

Tento projekt je pro nás přelomový. Poprvé jsme při něm při transakci uplatnili dlouho interně připravovaný systém automatizovaného generování dokumentů. Ukázala se jeho obrovská přidaná hodnota, díky které příprava veškeré smluvní dokumentace, na míru potřebám daného obchodu, i její projednání s protistranou, mělo mimořádně rychlý a hladký průběh. Jednání s protistranou byla věcná, příjemná a profesionální, a stranám se tak, i přes napjatý časový harmonogram, podařilo nalézt vyvážené řešení sporných otázek. Rychlosti a úspěšnosti transakcí se nám daří dosahovat hlavně díky klientovi, který si své projekty s předstihem velmi pečlivě vybírá, a klientův realizační tým promptně a konstruktivně reaguje na nastalé situace. U dlouhodobých klientů jako je CTP, pak průběh transakce určitě významně zrychluje i naše znalost klientových preferencí, přibližuje pozadí transakce senior advokátka Veronika Chrobok.    

Na přípravě a vyjednávání transakce se podílel tým pod vedením partnera Pavla Fáry a senior advokátky Veroniky Chrobok. Dalšími členy týmu byli: Libor VacekJiří AbsolonHenrieta Hovanová a Renata Hurychová.   

Business Park Chrastava byl otevřen v roce 2019. Na místě současné stavby se od konce 19. století nacházela továrna na spřádání příze, kterou lidé posléze znali pod názvy jako Bytex, Mykana nebo Bremi. V roce 2017 byl roky zchátralý areál zbořen a nahrazen současným moderním parkem. Aktuální logistické a výrobní centrum má rozlohu 20 000 m² a nalézá se ve strategické poloze u německých a polských hranic. Pro CTP je park dalším přírůstkem do rozsáhlého portfolia nemovitostí.  

Skupina CTP se dlouhodobě soustředí na ekologickou udržitelnost nemovitostí, které spravuje. Jako vůbec první ve střední a východní Evropě se CTP k 1. 1. 2020 mohla pochlubit certifikací BREEAM In-Use „Excelent“ či „Very Good“ u portfolia 292 budov, na přibližně 100 lokalitách v 6 zemích. Do roku 2023 se chce CTP stát uhlíkově neutrální společností.   

 

Odebírejte novinky z oblasti práva

  • Buďte nám nablízku - jako první se dozvíte aktuality z chodu naší kanceláře či tipy na zajímavé akce
  • Buďte v obraze - budete neustále informovaní o novinkách na témata, která Vás zajímají
  • Mějte naše poradenství na dosah - zeptejte se nás kdykoliv na to, co potřebujete

Odesláním kontaktního formuláře se přihlásíte k odběru našich Právních novinek a zároveň tak souhlasíte s využitím vyplněného osobního údaje (emailu, jména a příjmení) k jejich zasílání. Po přihlášení Vám zašleme emailem zprávu, abychom si ověřili správnost Vašeho emailu, a jejím potvrzením budete zařazeni do databáze pro rozesílání Právních novinek. Právní novinky Vám budeme zasílat přibližně jednou za měsíc. Vaše emailová adresa (jakož i další zde dobrovolně poskytnuté osobní údaje) je u nás v bezpečí a budeme o ni pečovat, dokud se ze zasílání Právních novinek neodhlásíte. Odhlásit se z odběru Právních novinek můžete kdykoli prostřednictvím žádosti zaslané na office@deltalegal.cz nebo elektronicky proklikem z patičky každé Právní novinky. Odesláním tohoto kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů (emailu, jména a příjmení) k výše uvedenému účelu a Zásadami ochrany osobních údajů.

Tento článek je pouze vyjádřením obecného názoru naší advokátní kanceláře a jeho účelem je toliko upozornit na některé aspekty problematiky, o které pojednává. Tento článek nemá povahu rady či doporučení v konkrétní záležitosti a na informace v něm uvedené nelze spoléhat jako na právní službu ve smyslu zákona o advokacii, ani jako na informaci či radu ve smyslu ustanovení § 2950 občanského zákoníku. Pro posouzení Vaší konkrétní situace Vám doporučujeme obstarat si cílené právní poradenství, ať již poskytované naší advokátní kanceláří, či jinou oprávněnou osobou. Pro více informací k nám poskytovaným službám nás kontaktujte. Naši advokáti Vám rádi budou k dispozici.