DELTA legal poskytla právní poradenství skupině CTP při „sale and lease-back“ plzeňského průmyslového areálu společnosti REUS.

Významný developer průmyslových nemovitostí CTP Invest získal do svého portfolia průmyslový park na strategickém místě plzeňské průmyslové zóny, a to od společnosti REUS – předního evropského dodavatele komplexních kompletačních a zasilatelských služeb. Společnost REUS pokračuje ve svém působení v průmyslovém areálu nadále i po prodeji.

Areál byl převeden kombinací share a asset dealu. DELTA legal před akvizicí provedla komplexní právní prověrku a následně se podílela na vyjednávání transakční dokumentace.

CTP Invest je jedním z nejvýznamnějších developerů a vlastníků high-tech business parků ve střední a východní Evropě s celkovou pronajímatelnou plochou 5 milionů metrů čtverečních.

„Velice si ceníme možnosti asistovat CTP Invest při jeho další strategické akvizici v oblasti průmyslových nemovitostí. Struktura sale and lease-back se v tomto případě ukázala jako ideální řešení přinášející dlouhodobé benefity a spokojenost oběma stranám“, shrnuje Pavel Fára, partner kanceláře.

Do transakce se dále zapojili partneři Libor Vacek a Jiří Absolon a advokáti Renata Hurychová, Henrieta Hovanová, Irena Doleželová Sokolíková a Lukáš Koukal.