Advokátní kancelář DELTA legal se zapojila do další přeshraniční akvizice INVESTIKA realitního fondu (IRF) a poskytla právní poradenství při akvizici výrobního a logistického centra u polské Vratislavi. Areál si dlouhodobě pronajímá přední světový výrobce autosedaček – Adient, jež jen v Polsku působí v dalších čtyřech lokalitách. Hodnota transakce dosáhla přibližně jedné miliardy korun.

DELTA legal ve složení Pavel Fára, Libor Vacek, Veronika Chrobok, Henrieta Hovanová a Jiří Absolon měla na starost českou část transakce včetně právního auditu cílové společnosti. S ohledem na strukturu akvizice využila DELTA legal své bohaté zkušenosti s poskytováním přeshraničního poradenství. Již v minulosti byla DELTA legal u vstupu IRF na polský trh i u řady dalších zahraničních transakcí.

Areál, jenž byl předmětem akvizice, se nachází v žádané lokalitě a je na základě dlouhodobé nájemní smlouvy plně obsazen. Navíc se vyznačuje vysokou úrovní použitých technologií, do kterých bylo v minulosti postupně investováno více než 100 milionů eur.

Český IRF polskou akvizici uskutečnil společně s lucemburskou private equity společností BUD HOLDINGS, prodávajícím byl belgický investiční fond. Transakci tak po celou dobu provázela potřeba na české úrovni intenzivně řešit a koordinovat vstupy z více jurisdikcí.

„Neustále hledáme investiční příležitosti v Česku i v zahraničí. Polský trh přitom nyní patří k nejzajímavějším nejen z hlediska dostupnosti nemovitostí a jejich výnosu, ale i z pohledu růstového potenciálu polské ekonomiky. Tato konkrétní transakce navíc přispěla k podstatnému nárůstu WAULT (vážená průměrná zůstatková doba nájemních smluv v dané nemovitosti) v našem fondu na 5,5 roku. Tým DELTA legal nám byl při akvizici spolehlivým partnerem, stejně jako tomu opakovaně bylo i u dalších zahraničních transakcí v minulosti,říká Václav Kovář, portfolio manažer Investika realitního fondu.

IRF je největším nebankovním retailovým realitním fondem na českém a slovenském trhu. Zaměřuje se na investice do komerčních nemovitostí s bonitními dlouhodobými nájemci po celé Evropě. Do portfolia fondu, jehož cílový výnos činí 4-6 % ročně, patří více než tři desítky nemovitostí – například obchodní centrum Galerie Butovice v Praze, exkluzivní developerský projekt MOLO Lipno Resort, administrativní komplex Tensor v polské Gdyni či pozemky na chorvatské Istrii určené k turistické výstavbě.

Objem aktiv pod správou IRF se aktuálně blíží již ke 14 miliardám korun, počet investorů dosahuje 57,5 tisíce. Více informací o INVESTIKA investiční společnosti a jejích fondech najdete na www.investika.cz.

Advokátní kancelář DELTA legal se dlouhodobě zaměřuje na transakční práci v Čechách, Polsku i na Slovensku. Díky napojení na mezinárodní sítě zajišťuje DELTA legal právní poradenství po celém světě a dokáže řešit i přeshraniční aspekty. V nedávné době se kanceláři podařilo zobchodovat nejen významné logistické, kancelářské a retailové nemovitosti, ale i několik památkově chráněných zámků. Kromě toho DELTA legal nabízí komplexní právní poradenství ve všech komerčních oblastech. Pro více informací nás kontaktujte.