DELTA legal asistovala při dalším rozmachu realitního fondu INVESTIKA (IRF) v Polsku a poskytla mu během letošního podzimu právní poradenství při akvizici lukrativního kancelářského kampusu Office Park Łużycka v polské Gdyni. Komplex se skládá z pěti budov o celkové pronajímatelné  ploše více než 27 tisíc metrů čtverečních. Areál naváže na sousedící park Tensor, jenž IRF, taktéž za spolupráce s DELTA legal, nabyl v červenci 2022.

Obchodně-administrativní čtvrť Gdyně, kde se Office Park Łużycka i Tensor nacházejí, leží ve strategicky rozvíjející se oblasti Tricity. Jde o region tvořený městy Gdyně, Gdaňsk a Sopoty, jenž je v současnosti jedním z nejžádanějších míst pro život a podnikání ve velmi dynamicky se rozvíjejícím Polsku. Areál Office Park Łużycka je plně pronajat exkluzivním nájemcům, mezi které patří Santander, Nordea Bank či Columbia Pictures.

Tým DELTA legal ve složení Pavel Fára, Libor Vacek, Veronika Chrobok, Jiří Absolon a Denisa Bučilová měl na starost českou část transakce, včetně přípravy kompletní transakční dokumentace. Té předcházel důkladný právní audit cílové společnosti a koordinace obchodu s požadavky nejen klienta, ale i jeho JV partnera. IRF akvizici uskutečnil společně s lucemburskou private equity společností BUD HOLDINGS formou vstupu do evropské akciové společnosti, jejíž forma umožňuje adekvátně zohlednit očekávání všech zapojených stran. Jelikož komplex vlastnilo několik zahraničních subjektů, a každý s jinými zájmy z prodeje, bylo na české úrovni nutné především vyřešit a koordinovat vstupy z více jurisdikcí. Zakomponovat se musely též výsledky současně probíhajících technických a daňových prověrek a v neposlední řadě i požadavky banky, v minulosti nemovitost financující.

DELTA legal má již bohaté zkušenosti s poskytováním přeshraničního poradenství tohoto typu. V minulosti radila IRF jak při vstupu na polský trh s transakcí Szyperská, tak se účastnila i řady dalších obchodů fondu na tomto území, například akvizice výrobního a logistického areálu Adient ve Vratislavi.

Pro IRF má Office Park Luzycka z několika důvodů obrovský potenciál. „Łużycka pro nás představovala další skvělou příležitost k rozšíření našeho portfolia v rámci již čtyř evropských zemí o kvalitní nemovitosti v jedné z nejatraktivnějších lokalit Polska, kterou již navíc dobře známe. Segment kanceláří je v Evropě z investičního pohledu nadále velmi zajímavý. Rozhodující je v něm především kvalita budov, nájemců a lokalita. Nemovitosti s charakteristikami, jakými disponuje Łużycka, mají velkou vnitřní hodnotu, kterou si udrží i do budoucna. DELTA legal pro nás při těchto aktivitách představuje spolehlivého partnera, jenž díky naší dlouhodobé spolupráci již ví, co je pro nás v dokumentaci zásadní; to nám šetří čas, který pak můžeme plně věnovat obchodní podstatě věci a zajišťovat tak pro naše klienty ty nejzajímavější objekty a dále je rozvíjet,“ shrnuje Václav Kovář, portfolio manažer IRF.

INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond, jehož obhospodařovatelem je INVESTIKA, investiční společnost a.s., se od svého vzniku v roce 2015 zaměřuje na zhodnocování peněz klientů prostřednictvím konzervativních investic do komerčních nemovitostí. V současnosti je s fondovým kapitálem 13,3 miliardy korun největším nebankovním retailovým realitním fondem v Česku a na Slovensku. Svým klientům z řad široké veřejnosti přinesl od svého založení zhodnocení již více než 43 % (CZK třída). V roce 2020 vznikla také eurová třída aktiv, jež za celý rok 2021 dosáhla výkonnosti 8,96 %. Více informací o investiční společnosti a INVESTIKA realitním fondu, OPF, najdete na www.investika.cz.

BUD HOLDINGS SA. je soukromá obchodní společnost se sídlem v Lucemburku, která se zabývá investicemi soukromého kapitálu zejména do nemovitostních aktiv. Svou pozornost zaměřuje na přípravu a realizaci investic ve střední a východní Evropě, zpravidla ve spolupráci se silným majoritním akcionářem. Během posledních 3 let se společnost BUD HOLDINGS SA. jako spoluinvestor účastnila nemovitostních transakcí v objemu přesahujícím 200 milionů eur. Více informací o BUD HOLDINGS SA. najdete na www.bud-holdings.com

Advokátní kancelář DELTA legal se dlouhodobě zaměřuje na transakční práci v České republice, i přeshraniční transakce, zejména v Polsku a na Slovensku. Díky napojení na mezinárodní sítě zajišťuje DELTA legal právní poradenství po celém světě a dokáže efektivně řešit i přeshraniční aspekty. V nedávné době kancelář úspěšně radila při transakcích s významnými logistickými, kancelářskými a retailovými projekty i při prodejích několika památkově chráněných zámků. DELTA legal nabízí právní poradenství v průběhu celého životního cyklu nemovitostí, a vedle transakčního nabízí také právní poradenství ve všech ostatních komerčních oblastech, včetně life sciences.