DELTA legal znovu spolupracovala s realitním fondem INVESTIKA při akvizici historické nemovitosti

Vila U Zvonařky má nového vlastníka. Historická budova o výměře přes 750 m2 nacházející se v jedné z nejatraktivnějších lokalit Prahy – na Vinohradech – je od října loňského roku v majetku realitního fondu INVESTIKA.

Jedná se o trofejní nemovitost, u níž lze předpokládat, že její hodnota v čase poroste, mj. protože nabídka podobných realit je velmi omezená. Nemovitost byla získávána z konkurzu, což si vyžádalo specifické řešení jak v průběhu právní prověrky předcházející její koupi, tak i během následného vyjednávání smluvní dokumentace. Této výzvy se ujali Libor Vacek a Pavel Fára a s podporou celého DELTA legal týmu zajistili hladký průběh transakce.

Investiční společnost INVESTIKA, investiční společnost, a.s. funguje na českém trhu od poloviny roku 2015 a v současné době spravuje dva investiční fondy. INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond (dále jen „IRF OPF“) je speciální fond nemovitostí určený široké veřejnosti s minimální investicí řádově již od několika set korun českých. IRF OPF se za více než tři roky své úspěšné existence řadí mezi 3 největší české nemovitostní fondy zaměřené na retailové investory s aktivy blížícími se ke 3 miliardám korun a průměrnou roční výkonností přesahující 5 %. Fond aktuálně vlastní prostřednictvím nemovitostních společností celkem 16 nemovitostí nacházejících se například v Praze, Plzni a Liberci, ale i v menších v regionálních městech ČR, čímž je zajištěna geografická diverzita portfolia. Mezi významné nájemníky patří Adidas, Siemens, ČSOB, Generali, ADP, Deloitte, Moneta, C.S.CARGO a další. Více informací naleznete na stránkách www.investika.cz.

 

Odebírejte novinky z oblasti práva

  • Buďte nám nablízku - jako první se dozvíte aktuality z chodu naší kanceláře či tipy na zajímavé akce
  • Buďte v obraze - budete neustále informovaní o novinkách na témata, která Vás zajímají
  • Mějte naše poradenství na dosah - zeptejte se nás kdykoliv na to, co potřebujete

Odesláním kontaktního formuláře se přihlásíte k odběru našich Právních novinek a zároveň tak souhlasíte s využitím vyplněného osobního údaje (emailu, jména a příjmení) k jejich zasílání. Po přihlášení Vám zašleme emailem zprávu, abychom si ověřili správnost Vašeho emailu, a jejím potvrzením budete zařazeni do databáze pro rozesílání Právních novinek. Právní novinky Vám budeme zasílat přibližně jednou za měsíc. Vaše emailová adresa (jakož i další zde dobrovolně poskytnuté osobní údaje) je u nás v bezpečí a budeme o ni pečovat, dokud se ze zasílání Právních novinek neodhlásíte. Odhlásit se z odběru Právních novinek můžete kdykoli prostřednictvím žádosti zaslané na office@deltalegal.cz nebo elektronicky proklikem z patičky každé Právní novinky. Odesláním tohoto kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů (emailu, jména a příjmení) k výše uvedenému účelu a Zásadami ochrany osobních údajů.

Tento článek je pouze vyjádřením obecného názoru naší advokátní kanceláře a jeho účelem je toliko upozornit na některé aspekty problematiky, o které pojednává. Tento článek nemá povahu rady či doporučení v konkrétní záležitosti a na informace v něm uvedené nelze spoléhat jako na právní službu ve smyslu zákona o advokacii, ani jako na informaci či radu ve smyslu ustanovení § 2950 občanského zákoníku. Pro posouzení Vaší konkrétní situace Vám doporučujeme obstarat si cílené právní poradenství, ať již poskytované naší advokátní kanceláří, či jinou oprávněnou osobou. Pro více informací k nám poskytovaným službám nás kontaktujte. Naši advokáti Vám rádi budou k dispozici.