Vila U Zvonařky má nového vlastníka. Historická budova o výměře přes 750 m2 nacházející se v jedné z nejatraktivnějších lokalit Prahy – na Vinohradech – je od října loňského roku v majetku realitního fondu INVESTIKA.

Jedná se o trofejní nemovitost, u níž lze předpokládat, že její hodnota v čase poroste, mj. protože nabídka podobných realit je velmi omezená. Nemovitost byla získávána z konkurzu, což si vyžádalo specifické řešení jak v průběhu právní prověrky předcházející její koupi, tak i během následného vyjednávání smluvní dokumentace. Této výzvy se ujali Libor Vacek a Pavel Fára a s podporou celého DELTA legal týmu zajistili hladký průběh transakce.

Investiční společnost INVESTIKA, investiční společnost, a.s. funguje na českém trhu od poloviny roku 2015 a v současné době spravuje dva investiční fondy. INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond (dále jen „IRF OPF“) je speciální fond nemovitostí určený široké veřejnosti s minimální investicí řádově již od několika set korun českých. IRF OPF se za více než tři roky své úspěšné existence řadí mezi 3 největší české nemovitostní fondy zaměřené na retailové investory s aktivy blížícími se ke 3 miliardám korun a průměrnou roční výkonností přesahující 5 %. Fond aktuálně vlastní prostřednictvím nemovitostních společností celkem 16 nemovitostí nacházejících se například v Praze, Plzni a Liberci, ale i v menších v regionálních městech ČR, čímž je zajištěna geografická diverzita portfolia. Mezi významné nájemníky patří Adidas, Siemens, ČSOB, Generali, ADP, Deloitte, Moneta, C.S.CARGO a další. Více informací naleznete na stránkách www.investika.cz.