V září jsme pořádali online konferenci Sale-and-leaseback

Čím dál častěji řešíme s vlastníky nemovitostí sale-and-leaseback neboli prodej a zpětný pronájem nemovitosti jako formu získání finančních prostředků k rozvoji jejich podnikání.  

O naše zkušenosti z minulých projektů (např. akvizice Technologického Centra Písek) jsme se podělili na online konferenci konané 22. září 2021 ve spolupráci s epravo.cz, daňovými poradci z TPA a investiční společností INVESTIKA. Konference mohla proběhnout jen virtuálně, ale i na dálku se podařilo úspěšně propojit pohledy právní i daňové a zjistit, co zajímá investora jako potenciálního budoucího kupujícího. Navíc jsme touto formou mohli poznatky zpřístupnit většímu počtu účastníku, než by bylo možné osobně.   

Probrali jsme základní principy, jak takovou transakci strukturovat, na co by neměl vlastník zapomenout, pokud chce maximálně zhodnotit svoji nemovitost i některé daňové aspekty. Konkrétních tipů zaznělo velké množství, ale všichni panelisté se shodli, že výchozím klíčem k úspěchu je důkladná příprava a zapojení zkušených poradců do procesu již od počátku šetří čas i náklady všem stranám. 

Pokud jste neměli možnost se workshopu účastnit, zde najdete více informací včetně informační brožury, nebo si o brožuru rovnou napište, rádi Vám ji zašleme či se nad ní osobně potkáme v kanceláři. 

Děkujeme epravo.cz za možnost konferenci uspořádat a budeme se těšit s TPA a INVESTIKA na shledání při další akci.

 

 

Odebírejte novinky z oblasti práva

  • Buďte nám nablízku - jako první se dozvíte aktuality z chodu naší kanceláře či tipy na zajímavé akce
  • Buďte v obraze - budete neustále informovaní o novinkách na témata, která Vás zajímají
  • Mějte naše poradenství na dosah - zeptejte se nás kdykoliv na to, co potřebujete

Odesláním kontaktního formuláře se přihlásíte k odběru našich Právních novinek a zároveň tak souhlasíte s využitím vyplněného osobního údaje (emailu, jména a příjmení) k jejich zasílání. Po přihlášení Vám zašleme emailem zprávu, abychom si ověřili správnost Vašeho emailu, a jejím potvrzením budete zařazeni do databáze pro rozesílání Právních novinek. Právní novinky Vám budeme zasílat přibližně jednou za měsíc. Vaše emailová adresa (jakož i další zde dobrovolně poskytnuté osobní údaje) je u nás v bezpečí a budeme o ni pečovat, dokud se ze zasílání Právních novinek neodhlásíte. Odhlásit se z odběru Právních novinek můžete kdykoli prostřednictvím žádosti zaslané na office@deltalegal.cz nebo elektronicky proklikem z patičky každé Právní novinky. Odesláním tohoto kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů (emailu, jména a příjmení) k výše uvedenému účelu a Zásadami ochrany osobních údajů.

Tento článek je pouze vyjádřením obecného názoru naší advokátní kanceláře a jeho účelem je toliko upozornit na některé aspekty problematiky, o které pojednává. Tento článek nemá povahu rady či doporučení v konkrétní záležitosti a na informace v něm uvedené nelze spoléhat jako na právní službu ve smyslu zákona o advokacii, ani jako na informaci či radu ve smyslu ustanovení § 2950 občanského zákoníku. Pro posouzení Vaší konkrétní situace Vám doporučujeme obstarat si cílené právní poradenství, ať již poskytované naší advokátní kanceláří, či jinou oprávněnou osobou. Pro více informací k nám poskytovaným službám nás kontaktujte. Naši advokáti Vám rádi budou k dispozici.