V září jsme pořádali online konferenci Sale-and-leaseback

Čím dál častěji řešíme s vlastníky nemovitostí sale-and-leaseback neboli prodej a zpětný pronájem nemovitosti jako formu získání finančních prostředků k rozvoji jejich podnikání.  

O naše zkušenosti z minulých projektů (např. akvizice Technologického Centra Písek) jsme se podělili na online konferenci konané 22. září 2021 ve spolupráci s epravo.cz, daňovými poradci z TPA a investiční společností INVESTIKA. Konference mohla proběhnout jen virtuálně, ale i na dálku se podařilo úspěšně propojit pohledy právní i daňové a zjistit, co zajímá investora jako potenciálního budoucího kupujícího. Navíc jsme touto formou mohli poznatky zpřístupnit většímu počtu účastníku, než by bylo možné osobně.   

Probrali jsme základní principy, jak takovou transakci strukturovat, na co by neměl vlastník zapomenout, pokud chce maximálně zhodnotit svoji nemovitost i některé daňové aspekty. Konkrétních tipů zaznělo velké množství, ale všichni panelisté se shodli, že výchozím klíčem k úspěchu je důkladná příprava a zapojení zkušených poradců do procesu již od počátku šetří čas i náklady všem stranám. 

Pokud jste neměli možnost se workshopu účastnit, zde najdete více informací včetně informační brožury, nebo si o brožuru rovnou napište, rádi Vám ji zašleme či se nad ní osobně potkáme v kanceláři. 

Děkujeme epravo.cz za možnost konferenci uspořádat a budeme se těšit s TPA a INVESTIKA na shledání při další akci.

 

 

[sc name=“mailchimp-signup-form“ ][/sc]