Představujeme Lístek do Nového světa, jedinečný projekt CNT s podporou DELTA legal

Dne 20.9.2018 proběhlo za účasti DELTA legal, starosty Městské části Praha 1, kulturního atašé Velvyslanectví USA v ČR a dalších předních osobností slavnostní zahájení dlouho očekávaného projektu Czech National Trust (CNT) Lístek do Nového světa. Projekt připravil CNT, dlouhodobě podporovaný DELTA legal, ve spolupráci s Ministerstvem kultury, Velvyslanectvím USA v ČR a dalšími institucemi k oslavě 100 let české státnosti a 100 let americko-českých vztahů. Celá akce probíhá pod záštitou Městské části Praha 1.

Ojedinělá kulturní série připomíná mimořádné představitele československého kulturního života, kteří byli nuceni na počátku druhé světové války opustit republiku. V USA pak bojovali za zachování Československa a významně ovlivnili tamní kulturní scénu. Jmenujme např. Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce, Jana Wericha, Hugo Haase aj.

Klienty zveme na nové výstavy, filmová představení, koncerty či přednášky probíhající v průběhu října na několika místech Prahy 1. S návštěvou neváhejte, následně se celý projekt přesouvá do dalších měst v Česku a na Moravě, a v roce 2019 až do USA.

Bližší informace najdete zde či přímo v programu. Nenechte si ujít např. výstavu „Dobrodruhy proti své vůli“ ve Werichově vile a venkovní panely v Parku Kampa, obojí zdarma ke shlédnutí až do 12.10.2018. Zájemci si ve vybraných knihkupectvích mohou zakoupit doprovodnou knihu od Evy Heyd, kurátorky projektu a ředitelky CNT.

DELTA legal kontinuálně podporuje CNT v jeho aktivitách. Na výsledky dosavadní spolupráce jsme patřičně hrdí a těšíme se na další podobné projekty.